Wypadanie włosów jest powszechnym problemem, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, w tym genetyką, zaburzeniami równowagi hormonalnej i niedoborami żywieniowymi. Chociaż dostępnych jest kilka metod leczenia wypadania włosów, mezoterapia igłowa okazała się skutecznym rozwiązaniem, które zyskało popularność w ostatnich latach. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Fizjoterapia stomatologiczna, czyli co?

Mezoterapia igłowa – opis zabiegu

Polega na wstrzyknięciu w skórę głowy bogatego w składniki odżywcze roztworu, który stymuluje wzrost włosów. Stwierdzono, że zabieg ten jest skuteczny w promowaniu wzrostu włosów, zmniejszaniu ich wypadania i poprawie ogólnej jakości włosów. 

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg polegający na mikrowstrzyknięciach w skórę głowy roztworu bogatego w składniki odżywcze. Roztwór zawiera kombinację witamin, minerałów, aminokwasów i innych składników odżywczych niezbędnych do wzrostu włosów. Te składniki odżywcze pomagają stymulować mieszki włosowe i poprawiają krążenie krwi w skórze głowy, co z kolei sprzyja wzrostowi włosów.

Roztwór wstrzykuje się do mezodermy, która jest środkową warstwą skóry. Proces iniekcji jest stosunkowo bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa zwykle około 30 minut. Składniki odżywcze w roztworze pomagają poprawić krążenie krwi w skórze głowy, co zapewnia mieszkom włosowym niezbędne składniki odżywcze potrzebne do wzrostu. Zabieg stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, co pomaga wzmocnić cebulki włosowe i zapobiega wypadaniu włosów.

Korzyści z mezoterapii

Mezoterapia ma kilka zalet, w tym:

  • Wspomaga wzrost włosów
  • Zmniejsza wypadanie włosów
  • Poprawia gęstość i objętość włosów
  • Odżywia skórę głowy
  • Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
  • Bezpieczny i nieinwazyjny

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy doświadczają wypadania lub przerzedzania się włosów. Należy jednak pamiętać, że mezoterapia może nie być skuteczna w przypadku osób, które mają całkowitą łysinę lub są łyse od dłuższego czasu. Częstotliwość zabiegów mezoterapii zależy od indywidualnych potrzeb i nasilenia wypadania włosów. Większość osób wymaga wstępnej serii zabiegów, które wykonuje się w odstępach 2-4 tygodniowych. Po wstępnym leczeniu mogą być wymagane zabiegi podtrzymujące co 3-6 miesięcy w celu podtrzymania rezultatów.

FIZJOTERAPIA POZNAŃ

MASAŻ POZNAŃ