Z największym smutkiem dowiedzieliśmy się o śmierci Sylvie Simon. Ta szeroko znana francuska dziennikarka, pisarka i wykładowczyni zmarła 8 listopada w wieku 86 lat.

Sylvie Simon planowała jeszcze wziąć udział w naszej konferencji 29 listopada w Namur (Francja), ale zdawaliśmy sobie sprawę, że może nie pojawić się na niej ze względu na pogarszający się jej stan zdrowia.

Zostawiła za sobą ogromną pustkę. Będzie nam brakowało jej pracy poszukiwawczej i jej siły walki. W ciągu 40 lat napisała 36 książek, w których nieustająco walczyła o prawdę, ujawniając wypaczenia medycyny chorób tworzonych przez laboratoria farmaceutyczne, które kontrolują system zdrowia.

W wywiadzie z Doktorem Broussalian o „Planeta Homeo” mówiła:
„kiedy chorzy są leczeni przez lekarzy dysydentów, którzy nie leczą według utartych zasad medycyny, chorzy nie mają prawa głosu.  Nie mają oni prawa powiedzieć: wybrałem tego konkretnego lekarza. Chory jest całkowicie wyrzucony z gry. Nie ma prawa więcej się wypowiadać.”

W ostatniej swojej książce walczyła przeciwko dezinformacji opinii publicznej na temat szczepionek, żywności genetycznie modyfikowanej lub nasion i nie przestawała nawoływać do powrotu do „zdrowego rozsądku”.

Na przestrzeni lat  Sylvie Simon stała się ekspertem w temacie zdrowia. Była przyjaciółką wolności. Była pionierem w dziedzinie obrony medycyny alternatywnej, jej zaangażowanie przyniosło już rezultaty: tysiące czytelników mogło skorzystać z jej śledztw i prelekcji podczas konferencji, liczni lekarze zdali sobie sprawę z potrzeby oporu przed systemem. Stowarzyszenia i pisma specjalistyczne coraz częściej korzystają z jej prac.

IOZN (Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego) składa hołd wielkiej damie, odeszła, żeby dołączyć do swych przyjaciół aniołów, powiedziała Claire Séverac.

Pogrzeb odbędzie się 13 listopada o 10.30 w Bazylice Sainte-Clotilde-et-Sainte-Valère, w Paryżu.

Jeśli szukasz miejsca na złożenie działalności gospodarczej zerknij na strony tych wirtualnych biur:

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Wirtualne Biuro Wrocław

Coworking Poznań

Coworking Poznań

Coworking Kraków

Coworking Wrocław