Wydawać by się mogło, że każde dziecko ma szansę na spokojne, naturalne i zdrowe dzieciństwo. Takie, w którym jest czas na:

  • zabawę na świeżym powietrzu,
  • ruch fizyczny,
  • zdrowe posiłki w domu i szkole,
  • odpoczynek i sen.

Tymczasem okazuje się, że większość dzieci pochłania ogromne ilości słodyczy, źle się odżywia, nie jada owoców i warzyw, przesiaduje dużo czasu przed telewizorem lub komputerem, zbyt mało sypia i żyje w pośpiechu. Skutkiem takich nawyków jest: otyłość, brak energii, spadek naturalnej odporności organizmu, częste choroby i infekcje.

Z najnowszego raportu z badań HBSC przeprowadzonych w 2010 roku wynika, że w Polsce 18,3% dzieci w wieku 11-12 lat ma nadwagę, a 3,4% jest otyłych. W ciągu ostatnich 20 lat w naszym kraju trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą!

Złe nawyki żywieniowe połączone z małą ilością ruchu i świeżego powietrza są przyczyną masowego chorowania dzieci: począwszy od przeziębień po poważne choroby jak astmę czy cukrzycę.

Prawie 21% dzieci do 14. roku życia choruje przewlekle na co najmniej 1 chorobę (dane GUS). Najczęstsze przypadki to schorzenia alergiczne i choroby płuc.

Na 1000 dzieci ponad połowa ma problemy ze wzrokiem. Coraz częściej widać wady postawy i kręgosłupa. Dodatkowo – leki oraz szczepionki, które zalecają lekarze czasem wyrządzają więcej szkody niż pożytku, degradując naturalne zdolności obronne młodego organizmu.

Celem naszej akcji jest przywrócenie szansy naturalnego środowiska dla rozwoju dzieci:

  • chcemy likwidacji słodyczy i niezdrowych przekąsek w szkołach (automaty ze słodyczami i słodzonymi napojami);
  • popieramy wszelkie programy edukacyjne mające na celu zmianę nawyków żywieniowych i prozdrowotnych;
  • domagamy się możliwości legalnej sprzedaży naturalnego jedzenia przygotowywanego przez lokalnych rolników, np. z gospodarstw agroturystycznych;
  • chcemy, by rodzice mieli dostęp do wiedzy o szkodliwości leków podawanych dzieciom oraz o alternatywnych metodach leczenia;
  • propagujemy powrót do naturalnych metod leczenia oraz zdrowego stylu życia.

Nasze akcje potrzebują Twojego poparcia!

Jeśli szukasz miejsca na złożenie działalności gospodarczej zerknij na strony tych wirtualnych biur:

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Wirtualne Biuro Wrocław

Coworking Poznań

Coworking Poznań

Coworking Kraków

Coworking Wrocław