Mamy ambitny cel: chcemy dzielić się wspólnym dobrem

Ma to na celu umożliwienie bezpłatnego dostępu do medycyny naturalnej z uzupełnieniem o medycynę alternatywną, a także konwencjonalną. Wygląda na to, że rozpoczął się ruch wyrażający oczekiwania wspólnoty pacjentów i konsumentów. Starają się oni znaleźć sposób na odzyskanie władzy, która aktualnie jest w rękach przemysłu farmaceutycznego. Chodzi tu o prawo do podejmowania własnych decyzji oraz prawo do swobodnego dostępu do informacji.

W tym samym czasie, nieustannie ewoluująca i wspierana przez rygorystyczne badania naukowe medycyna naturalna oferuje nowe rozwiązania służące zapobieganiu i leczeniu chorób. Medycyna konwencjonalna pozostanie niezastąpiona w wielu przypadkach, jednakże czasami nie jest skuteczna w leczeniu niektórych schorzeń.

Medycyna naturalna jest w stanie zaoferować alternatywne rozwiązania, które są sprawdzone i znane od setek lat. Wspomniane rozwiązania powinny być dostępne mieszkańcom, którzy maja prawo do wiedzy. Instytut Obrony Zdrowia Naturalnego chce odkryć te dziedziny z poczuciem etyki oraz z naciskiem na rygor intelektualny.

Kluczowe dane na temat leków naturalnych

1) 70% do 80% populacji w krajach rozwiniętych wykorzystuje różne formy medycyny alternatywnej.

(Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia)

2)  Wykorzystanie leków naturalnych u chorych na raka:

28% osób, u których zdiagnozowano raka z rozpoczętą kuracją przeciwnowotworową, zdecydowało o zastosowaniu co najmniej jednej formy medycyny alternatywnej.

(Źródło: Anne-Cecile Bégot, profesor na Uniwersytecie Paris-Est Créteil, według badań przeprowadzonych w latach 2004-2005 w Strasburgu).
Uwaga: Zgodnie z francuskim Narodowym Instytutem Raka, w 2010 roku zanotowano 358.000 nowych przypadków osób z nowotworem (+12% w stosunku do roku 2005) i 146.800 zgonów według francuskiej Akademii Nauk.

3) satysfakcja pacjentów z leczenia za pomocą metod naturalnych

Badanie opublikowane we francuskim czasopiśmie naukowym (Bulletin du Cancer), cytuje w swoim artykule Raport Miviludes, który pokazuje, że wśród 244 pacjentów ze zdiagnozowanym rakiem oraz przechodzących chemioterapię, 28% korzystało z zabiegów uzupełniających. Co więcej, żadne istotne stutki uboczne nie zostały odnotowane w związku z kuracją droga alternatywną. Grupa pacjentów stosujących leki naturalne była zadowolona z poprawy ich ogólnego stanu oraz zmniejszenia takich dolegliwości jak: zmęczenie, nudności i wymioty. Liczba pacjentów, którzy nie doświadczyli żadnej subiektywnej poprawy stanu zdrowia, była bardzo mała. Wyniki z powyższego badania, zostały potwierdzone w innych krajach europejskich.

Jeśli szukasz miejsca na złożenie działalności gospodarczej zerknij na strony tych wirtualnych biur:

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Wirtualne Biuro Wrocław

Coworking Poznań

Coworking Poznań

Coworking Kraków

Coworking Wrocław