Cele i misja

Naszym celem jest szerzenie wiedzy na temat osiągnięć medycyny naturalnej oraz profilaktyki zdrowia. Chcemy odzyskać władzę nad swoim zdrowiem, która obecnie jest w rękach przemysłu farmaceutycznego.

Wiedza o naturalnych sposobach terapii, leczeniu czy zapobieganiu chorobom zanika. Leki chemiczne zastępują leki ziołowe, a współczesna  medycyna  konwencjonalna odrzuca doświadczenia zielarstwa, akupunktury, refleksologii  czy mikroodżywiania – metod terapeutycznych znanych od setek lat.

Wierzymy, że medycyna naturalna oferuje rozwiązania służące zapobieganiu i leczeniu chorób. Medycyna konwencjonalna w wielu przypadkach jest i pozostanie niezastąpiona, jednakże niestety w leczeniu niektórych schorzeń nie jest skuteczna.

Pacjenci powinni mieć prawo do wiedzy o istnieniu alternatywnych metod leczenia – tak by wspierać odporność organizmu do walki z chorobami i cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego chce przybliżyć te zagadnienia i popularyzować wiedzę o naturalnym leczeniu oraz zapobieganiu chorób poprzez profilaktykę: właściwe odżywianie, unikanie czynników szkodzących zdrowiu, ruch i aktywność fizyczną.

Organizujemy też akcje i działania edukacyjne, których głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń dla zdrowia i sposobów ich unikania – tak, aby chronić swoje zdrowie w naturalny sposób.